Aby zobaczyć transmisję na większym ekranie kliknij literkę f na niebieskim tle pod obrazkiem.

Różaniec - Fatima

1. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
    • W środę: Święto świętych Apostołów – Szymona i Judy Tadeusza.
    • W niedzielę: Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 18.00 Msza święta w intencji Zmarłych, o godz. 19.00 nabożeństwo żałobne.
  3. W dniach 1-8 listopada nasza Parafia włącza się w ogólnopolską akcję pt. „Różaniec do granic”. W tym czasie codziennie o godz. 15.00 zapraszamy do naszej Świątyni na nabożeństwo różańcowe ze specjalnymi rozważaniami, które będzie również transmitowane na żywo na naszej stronie parafialnej i na Facebooku.
  4. Od dziś w zakrystii i kancelarii parafialnej można zamawiać intencje na 2021 rok.

Pismo Święte i Różaniec

Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z udzieloną dyspensą powracamy do codziennych transmisji nabożeństw i Mszy świętych. W październiku zapraszamy na transmisje na żywo z różańca o godz. 17.45 i Mszy świętej o godz. 18.30; w listopadzie o godz. 17.45 transmitowane będą wypominki i droga krzyżowa, a o godz. 18.30 Msza święta w intencji zmarłych.

Na chwilę obecną wstrzymane zostają odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Kapłani udadzą się do chorych jedynie w sytuacji zagrożenia życia lub na indywidualną prośbę.

1. O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

Matka Boska Fatimska z Różańcem

1. Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach świętych przedstawiciele naszej Parafii zbierają dobrowolne ofiary na papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie datki serdecznie dziękujemy.
    O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
    • We wtorek: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. O godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie.
    • W czwartek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
    • W piątek: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
    • W sobotę: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  3. W przyszłą niedzielę, 18 października, podczas Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Św. Franciszek otrzymuje stygmaty - obraz z La Verny

1. Obchodzimy dziś Uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów. Wierni, którzy tego dnia nawiedzą świątynię franciszkańską i wezmą udział we Mszy świętej lub nabożeństwie ku czci św. Franciszka, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na różaniec.
    • W poniedziałek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.
    • W środę: wspomnienie NMP Różańcowej.
    • W piątek: Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
    • W sobotę: wspomnienie Świętych Męczenników, Daniela i Towarzyszy. W tym dniu swego patrona będzie czcił br. Daniel Kozak. Bratu Solenizantowi już dziś pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe: darów Ducha Świętego na każdy dzień, obfitości Bożego błogosławieństwa, radości franciszkańskiej oraz nieustannej opieki Matki Najświętszej.
  3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej Świątyni przez cały październik są sprawowane w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Klepsydra o. Albert Matuszyk

Max ilość osób w świątyni

🔔

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.

😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust