Matka Boska - Kościół Franciszkanów Kraków

 1. Przeżywamy dziś w kościołach franciszkańskich Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli, Święto patronalne naszej Prowincji. W tym dniu za pobożne nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego z równoczesnym odmówieniem Modlitwy Pańskiej i Symbolu Wiary (Ojcze nasz i Wierzę) można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
 2. Dziś o godz. 19.00 nieszpory niedzielne.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • We wtorek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
  • W czwartek: Święto Przemienienia Pańskiego oraz pierwszy czwartek miesiąca. O  godz. 17.00 Msza święta w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W piątek: pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta w intencji misji świętych i misjonarzy.
  • W sobotę: święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
 4. Decyzją Kongresu Kapitulnego, który obradował w dniach 13-14 oraz 20 lipca, w naszym azorskim klasztorze i Parafii dokonano następujących zmian personalnych:
  • Odchodzą: o. Manswet Zawada (do Pińczowa), o. Rafał Waluch (do Domu Głównego św. Kazimierza przy ul. Reformackiej w Krakowie) oraz o. Łukasz Buksa (do Krakowa – Bronowic). Serdecznie dziękujemy Ojcom za wieloletnią pracę w naszej Parafii, zaangażowanie w życie Wspólnoty, czas poświęcony służbie Bogu, ludziom i całemu Kościołowi, wielkie serca oraz uśmiech i radość. Życzymy też błogosławieństwa Bożego, darów Ducha Świętego i opieki Świętych Patronów w  nowych miejscach duszpasterskiej posługi. Niech Matka Boża Niepokalana, patronka naszej Świątyni, wyprasza Wam stale potrzebne łaski.
  • Przychodzą: o. Tomasz Kupczakiewicz (z Biecza), o. Oliwier Gryc (z Brzezin Łódzkich) oraz o. Sylwester Woldan (z Jarosławia).
  • Gwardianem i proboszczem azorskiej Wspólnoty został mianowany o. Klaudiusz Bartos, a wikariuszem domu i Parafii o. Wiesław Tokarz.
 5. Sierpień w polskiej tradycji chrześcijańskiej jest ustanowiony miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w tym czasie oraz do modlitwy za osoby, które alkoholu nadużywają.
 6. W związku z licznymi prośbami Parafian, pragniemy raz jeszcze przypomnieć wszystkim Wiernym o obowiązku zakrywania ust i nosa przebywając w kościele. Miejmy na uwadze dobro bliźnich i stosujmy się do zaleceń wydanych na czas epidemiczny.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
 8. W minionym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryk Gromny oraz śp. Stefania Nowakowska.  Wieczne odpoczywanie…
 9. Wszystkim Parafianom, dobrodziejom oraz sympatykom i  gościom naszej franciszkańskiej Świątyni pragniemy życzyć wszelkich potrzebnych łask i obfitości Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Życzymy Wam prawdziwej wiary, wytrwałej nadziei i doskonałej miłości, abyście na wzór św. Franciszka z Asyżu byli prawdziwymi świadkami Chrystusa. Niech Matka Boża Anielska z Porcjunkuli stale oręduje w Waszych intencjach u Swego Syna.

 

 

RODO

Kancelaria Parafialna

Kancelaria Parafialna jest już czynna wedle stałego porządku:
w poniedziałek, środę i piątek
w godz. 9.00-10.00 i 17.00-18.00

Maksymalna ilość osób w świątyni

Informujemy, że według najnowszych rozporządzeń Władz Państwowych od dnia 30.05.2020, w kościołach zniesione zostały limity dotyczące liczby wiernych przebywających w Świątyni.

Przypominamy jednak o obowiązku noszenia maseczek ochronnych i zachowaniu podstawowych środków ostrożności i bezpieczeństwa.

Liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Kończy się ogólna dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Św. - Szczegóły.

Dyspensa obowiązuje:
- osoby w wieku 65 lat i więcej,
- osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Jubileusz Parafii

Msze Św.

Msze Św. w niedzielę i święta obowiązkowe
6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00, 20:00

Msze Św. w święta zniesione
6:30, 7:30*, 8:30, 10:00, 17:00, 18:30

Msze Św. w dni powszednie
6:30, 7:00, 7:30 (z wyjątkiem adwentu oraz nie ma w lipcu i sierpniu),

8:00, 18:30

Więcej

Odwiedzający

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.