Święty Franciszek ze stygmatami Małopolski Instytut Kultury, w Krakowie organizuje Akcję „Spacery po Krakowie”. Obejmuje ona, spacery, wycieczki i objazdy, które umożliwiają bliższe poznanie dziedzictwa kulturowego Krakowa i Małopolski. Na pierwsze wrześniowe spotkanie, zapraszamy już 5 września, na Azory, w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, na godzinę 16.00.

Tematem spotkania będzie: „Postać św. Franciszka w sztuce i myśli Jerzego Nowosielskiego, na przykładzie wystroju kościoła oo. Franciszkanów Reformatów na Azorach”, a przybliży go Pani Krystyna Czerni; krytyk i historyk sztuki; pracownik Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka licznych tekstów o sztuce, a także programów telewizyjnych opartych na wywiadach z artystami. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie ze sztuką, wszystkich Parafian.

Małopolski Instyt Kultury - szczegóły spotkania

Zdjęcia z prelekcji