Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 serdecznie zaprasza na Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji, na który to złożą się rożnego rodzaju działanie edukacyjne dla uczniów z dysleksją m. in.: wykłady, badania profilaktyczne, wystawy, pokaz doświadczeń z OPTYKI, warsztaty origami i decoupage, gry i zabawy językowe, quizy: historyczny, matematyczny, geograficzny. Liczne konkursy: ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii", pięknego czytania dla uczniów z dysleksją, czy sztafeta zadaniowa o charterze sportowym pozwolą uczniom wykazać się umiejętnościami.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród nauczycieli, rodziców oraz uczniów wiedzy o dysleksji.

Dodatkowo w poniedziałek od godz. 17:00 do 19:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ulicy Chełmońskiego będą się odbywać wykłady i konsultacje dla rodziców i nauczycieli prowadzone przez specjalistów ze Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie.

Z kolei we wtorek pomiędzy godz. 12:00 a 16:00 zapraszamy na konsultacje indywidualne do Poradni przy ul. św. Gertrudy. Konsultacje są bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać.

Szczegółowe informacje: http://www.xiv-lo.krakow.pl/index.php/372-europejski-tydzien-swiadomosci-dysleksji