Ministranci – nazwa pochodzi od „ministrae" czyli służyć. Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego aby liturgia była piękna. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do sprawowania Mszy Świętej i Nabożeństw. Pomagamy również przed i po Mszy Świętej.

Zwani jesteśmy często również LSOLiturgiczną Służbą Ołtarza, w której skład wchodzą ministranci i lektorzy.

W naszej parafii opiekuje się nami o. Manswet, a pomagają mu w tym:

• Prezes lektorów: Jakub S.
  • Zastępca: Remigiusz R.
  • Prezes Ministrantów: Franciszek W.
  • Zastępca: Grzegorz A.
  • Sekretarz i Kronikarz: Igor, Bartos
  • Ceremoniarze: Piotr i Michał M.

Nasze spotkania z Ojcem opiekunem odbywają się w soboty o godz. 10:00.

Oprócz posługi w naszym kościele często bierzemy udział we wspólnych wyjściach, wycieczkach, pielgrzymkach jak i inicjatywach zorganizowanych przez naszą parafię lub inne instytucje.

Galeria zdjęć LSO
img 0609

Max ilość osób w świątyni

🔔
Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski w dekrecie z dnia 16 października 2020 roku udzielił dla wszystkich wiernych dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

W związku z nowymi restrykcjami epidemicznymi podyktowanymi przez Sanepid, w  naszej Świątyni mogą przebywać jednocześnie 102 osoby, a 50 osób może zgromadzić się na placu kościelnym.

😷
Bardzo prosimy o dezynfekcję dłoni przy wejściu do kościoła oraz o zakrywanie nosa i ust